Zamknij

Gwałtowne zjawiska nad Polską. Synoptycy wydają ostrzeżenia

18.07.2020 08:26
Burze nad Polską
fot. Ventusky.com

Pogoda w sobotę znów będzie dynamiczna. W wielu regionach synoptycy przewidują burze. Termometry pokażą dziś maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

Sobota w znacznej części kraju upłynie pod znakiem burz. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu (do 40 litrów na metr kwadratowy) i porywisty wiatr (może rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę). Lokalnie może pojawić się też grad o średnicy do 2 centymetrów.

Zobacz także

Gdzie jest burza?

Dziś burze najliczniej będą się rozwijać się będą w godzinach popołudniowych na południu kraju. Tam zjawiska będą mieć największą intensywność. Spokojnie powinno być natomiast w sobotę na północnym wschodzie Polski.

W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla kilku województw na południowym wschodzie kraju. Alert obowiązuje w sześciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, a także w południowych powiatach woj. mazowieckiego.

pogoda-na-dzis
fot. IMGW

Temperatura w sobotę wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 stopni w centrum, na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu czy w Wielkopolsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW