Zamknij

W niedzielę burze z gradem znowu przejdą nad Polską. Alert dla 7 województw

28.06.2020 09:08
Ulewa w Warszawie
fot. K.DOBUSZYNSKI/Polska Press/East News

Pogoda 28 czerwca będzie niebezpieczna. IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 7 województw. Temperatura w całej Polsce będzie wysoka i sięgnie 24-30 stopni Celsjusza. Zobacz, jak prezentuje się mapa burzowa Polski. 

Gdzie jest burza? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

W tych regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, którym towarzyszyć będzie wiatr w porywach sięgający do 90 km/h. Miejscami może także spaść grad. Ostrzeżenia obowiązują od około godziny 12.00 i obowiązują do późnego wieczora.

mapa

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Zobacz także

Pogoda na dziś - niedziela 28 czerwca 

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez niż z rejonu Szkocji. Z zachodu do centrum kraju wędruje chłodny front atmosferyczny. Napłynie za nim chłodniejsze powietrze polarne morskie, a przed nim nadal zalega ciepła i wilgotna masa powietrza.

W niedzielę 28 czerwca temperatura maksymalna od 25 stopni na Suwalszczyźnie do 30 stopni na Dolnym Śląsku, nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 21 do 25 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP