Zamknij

RCB ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami. Wydano pomarańczowe alerty

26.09.2020 14:12
ulewa w Łodzi
fot. Szymczak Krzysztof/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Przed gwałtowną pogodą ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

Pogoda będzie w najbliższych godzinach dynamiczna. Porywy wiatru mogą osiągać 75-80 kilometrów na godzinę, a opady deszczu lokalnie do 70 mm - informuje RCB.

Ulewy mogą wystąpić w woj. dolnośląskim oraz w centralnej i południowo-wschodniej Polsce. Ostrzeżenie 1. stopnia (żółte) dla Dolnego Śląska obowiązuje do godziny 14, natomiast dla pozostałego obszaru do godzin popołudniowych w niedzielę.

We wschodniej części woj. mazowieckiego i w woj. lubelskim od godziny 13 w sobotę do godz. 15 w niedzielę może wystąpić silny deszcz z burzami. IMGW ogłosił dla tego obszaru (pomarańczowe) ostrzeżenie 2. stopnia

Gdzie jest burza?

W sobotę burze spodziewane są między innymi w pasie od północnego Podkarpacia i Lubelszczyzny po Pomorze Wschodnie, Warmię i Mazury. Nieco mniejsza szansa na burze i słabsze natężenie zjawisk im towarzyszących występować będzie w południowej połowie Podlasia i na wschodzie Mazur.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/RCB