Zamknij

Burze wciąż nad Polską. A potem duża zmiana w pogodzie

29.07.2021 14:20
burza nad Polską
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Pogoda w czwartek i w nocy z czwartku na piątek będzie już mniej dynamiczna. Radar burz wciąż jednak wskazuje na pojedyncze komórki burzowe przemieszczające się nad Polską - zwłaszcza na północy kraju. Spokojnie zrobi się w weekend - mówi Radiu ZET synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Z kolei sierpień ma nas przywitać chłodniejszą aurą.

Burze i ulewy wciąż nie odpuszczają. W czwartek pogoda nieco się uspokoi, możliwe są jednak zanikające przelotne opady deszczu. Burze mogą wystąpić zwłaszcza na krańcach wschodnich, ale nie będą tak silne.

Radar burz - gdzie jest burza dziś (29 lipca)

Grzegorz Walijewski z  IMGW przekazał Radiu ZET, że czwartek przyniesie uspokojenie, jeśli chodzi o temperaturę. - Nie będzie upałów, ponieważ maksymalnie termometry pokażą 29 stopni. Natomiast burze cały czas będą występowały.

W czwartek burze - choć nie tak groźne jak w poprzednich dniach - będą się przemieszczać przede wszystkim nad północną częścią kraju. Do piątku będzie jeszcze dość dynamicznie,  pogoda uspokoi się dopiero w weekend - zaznaczył Walijewski.

screenshot-www.ventusky.com-2021.07.29-14_14_48

Radar burz - sytuacja burzowa 29 lipca na godzinę 14:00

‧ fot. ventusky

Instytut informuje, że ciepło i słonecznie ma być także w piątek, przy czym na południowym wschodzie kraju mogą pojawić się burze. Temperatura do 23 st. Celsjusza na zachodzie i do 27 na wschodzie. Jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - ok. 28 st., tam mogą wystąpić burze.

Pogoda długoterminowa - w sierpniu ochłodzenie

Sierpień przywita nas nieco chłodniejszą aurą. Jak podaje portal fanipogody.pl, temperatury w pierwszej dekadzie sierpnia mogą wynosić zaledwie kilkanaście stopni. Zimniejsze dni jednak będą się przeplatać z cieplejszymi, kiedy termometry mają wskazać nawet 25 st. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET/PAP/Fani Pogody