Obserwuj w Google News

Cyklon wkracza do Polski, gwałtowne zmiany w pogodzie. Wydano żółte alerty

2 min. czytania
23.05.2023 08:31
Zareaguj Reakcja

We wtorek 23 maja na zachodzie i południu kraju możliwe są burze z opadami gradu. W trakcie burz może spaść od 10 do 20 mm deszczu, a na obszarach podgórskich do 35 mm. Będzie ciepło od 18 do 25 stopni Celsjusza - poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik.

cyklon dawid gwałtowna zmiana
fot. Wxcharts.com

Do Polski wkracza cyklon Dawid, który przyniesie gwałtowne zmiany w pogodzie. We wtorek 23 maja na wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże a miejscami będzie padał przelotny deszcz. Na zachodzie i południu możliwe są burze z opadami gradu. W trakcie burz może też spaść od 10 do 20 mm deszczu, a na obszarach podgórskich do 35 mm.

W związku z prognozowanymi burzami z gradem IMGW wydał żółte alerty obejmujące części województw:

Redakcja poleca

Cyklon Dawid wkracza do Polski. Pogoda będzie gwałtowna

Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na zachodzie, od 23 do 25 w centrum i na wschodzie. Zimniej na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich od 16 do 18 stopni. Wiatr słaby, jedynie nad morzem umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Po południu od zachodu zmieni kierunek na zachodni.

W nocy pogodnie na północnym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południu lokalnie burze. W czasie burz spadnie od 10 do 15 mm deszczu.

Gdzie jest burza? Radar pogodowy online, mapa burz i opadów na żywo

Temperatura minimalna od 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, 8-10 stopni na wschodzie, na pozostałym obszarze od 10 do 12 stopni. Wiatr na ogół słaby. We wschodnie połowie kraju wschodni. Od zachodu będzie zmieniał kierunek na północno-zachodni.

RadioZET.pl/ Jacek Buraczewski (PAP)/ IMGW