Obserwuj w Google News

Cyklon nadciąga do Polski. Nagłe uderzenie w pogodzie

2 min. czytania
16.11.2023 10:20
Zareaguj Reakcja

Jesień dotychczas była stosunkowo ciepła. Niestety, w najbliższych dniach do Polski wkroczy front atmosferyczny i przyniesie ochłodzenie. Za sprawą cyklonu Knud, który dotrze do nas z Danii, gdzieniegdzie temperatura spadnie do minus 2 stopni Celsjusza. Prawdopodobnie wystąpią również opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Mapa prawdopodobieństwa opadów śniegu
fot. WXCHARTS.com/Mapa pokazuje prawdopodobieństwo opadów śniegu w sobotę

Pogoda w czwartek może przynieść opady deszczu w całym kraju. - Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 5 stopni w centrum, do 9 stopni na zachodzie i na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej – powiedziała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek. 
 
- Wiatr powieje z południa i południowego zachodu. Na wschodzie będzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na zachodzie i północnym zachodzie okresami porywisty - dodała.

Redakcja poleca

Cyklon Knud nadciąga do Polski

Za pogorszenie pogody odpowiada cyklon Knud z Danii. Synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk szczegółowo opisał sytuację pogodową w naszym kraju. - W ciągu najbliższej doby Polska pozostawać będzie w pochmurnym obszarze obniżonego ciśnienia, pomiędzy niżem znad wschodniej Białorusi o nazwie Jasper a cyklonem znad Danii nazwanym Knud. Wir znad Danii stopniowo przemieści się nad południowy Bałtyk, a wraz z jego wędrówką od zachodu nad Polskę wkroczy związany z nim front atmosferyczny niosący opady deszczu - poinformował w środę Kowalczyk.  

Deszcz to nie wszystko. Już w piątek na północnym wschodzie i na krańcach południowych prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. - Może się też pojawić na północnym wschodzie - poinformowała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek. 
 
- Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 2-3 stopni w centrum, do 5 stopni na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej – przekazała synoptyk IMGW. 
 
Z prognoz wynika, że z każdym dniem będzie chłodniej. W weekend mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy ślisko, mogą się pojawić oblodzenia. 
 
Źródło: Radio ZET/tvnmeteo.pl/PAP - Inga Domurat

Nie przegap