Temperatura wystrzeli. "Lato w Polsce". Nadchodzi wielka zmiana w pogodzie

16.03.2023 14:28

W najbliższy weekend temperatura w Polsce przekroczy 10 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej zrobi się w przedostatnim tygodniu marca. Według długoterminowych prognoz termometry mogą wskazywać nawet 20 stopni.

Mapa pogodowa
fot. wxcharts.com

Pogoda szykuje nam dużą niespodziankę. Noc z 16 na 17 marca będzie zakończeniem zimowego epizodu w tym tygodniu. Od piątku ponownie powróci bardziej wiosenna aura. Momentami zafunduje nam iście letnie temperatury.

Pogoda długoterminowa. Wkrótce nawet do 20 stopni

W nocy z czwartku na piątek w wielu miejscach termometry wskażą kilka kresek poniżej zera. Jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, 17 marca od zachodu Polska dostanie się w zasięg cieplejszej masy powietrza.

– Piątek, sobota oraz niedziela powinny być już wiosenne – dodała. Temperatura maksymalna wyniesie od 9-11 stopni na Podlasiu, przez 12-13 w centralnej części kraju, do 14-15 stopni na Dolnym Śląsku.

Dwucyfrowe ciepło powinno utrzymać się co najmniej kilka dni. W prognozach od poniedziałku do środy (20-22 marca) są nawet wartości na poziomie 17-18 stopni Celsjusza. – Kończy się zima, zaczynamy oswajać się na dobre z wiosną – powiedziała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Według ekspertów z portalu Fani Pogody szczyt ocieplenia jest spodziewany w okolicach przyszłego weekendu. "To prognoza na sobotę 25 marca. Według amerykańskiego modelu termometry w kraju mogą tego dnia pokazywać 22 stopnie Celsjusza. Jeśli scenariusz ten spełniłby się, to lokalnie z pewnością temperatury byłyby jeszcze wyższe" – czytamy.

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo/Fani Pogody