Zamknij

Wnioski o 300 plus. Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Redakcja
02.07.2018 12:40
300 plus

Ponad 100 tysięcy wniosków złożono już o wypłatę 300 zł z programu "Dobry start", potocznie nazywanego 300 plus - poinformował wiceminister rodziny i pracy Bartosz Marczuk. Wnioski można składać od 1 lipca. Ministerstwo ostrzega przy tym przed oszustami, którzy chcą zarobić na naiwności rodziców. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Właśnie w tej chwili przekroczyliśmy 100 tys. wniosków o ''Dobry Start''. To jest dosłownie informacja sprzed kilku minut. Wczoraj ruszył nabór wniosków i wczoraj Polacy złożyli 90 tys. wniosków o ''Dobry start'' i 20 tys. wniosków o ''500 plus" - powiedział w poniedziałek o poranku Marczuk.

300 plus. Uwaga na oszustów 

Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjna, papierową. Ministerstwo Rodziny przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod instytucje realizujące świadczenie.

''Ci bowiem mogą podszywać się pod instytucję gminną lub powiatową, wysyłając wiadomości mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link'' - napisało ministerstwo.

Zobacz także

Realizatorzy programu nie wysyłają wiadomości. Instytucja gminna lub powiatowa realizująca świadczenie dobry start nie prosi o numer konta, a wysyłana przez nią wiadomość e-mail ma charakter czysto informacyjny. W wiadomości od instytucji gminnej lub powiatowej nie znajdzie się prośba ani o odpowiedź, ani o kliknięcie w jakikolwiek link.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

150 zł zamiast 300 na wyprawkę szkolną. Kto otrzyma niższe świadczenie?

RadioZET.pl/DG