Zamknij

500 plus trafi do domów dziecka. Co stanie się z pieniędzmi?

11.07.2019 16:27
500 plus trafi do domów dziecka. Co stanie się z pieniędzmi?
fot. East News

O 500 plus mogą też ubiegać się domy dziecka. Świadczenia dla podopiecznych przysługuje im po rozszerzeniu programu Rodzina 500 plus.  Radio ZET sprawdziło, na co je wydadzą.

Po rozszerzeniu programu 500 plus zasiłek przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, a więc prawo do świadczenia mają też nieletni umieszczeni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych – czyli na przykład w domach dziecka i pogotowiach opiekuńczych. Do tej pory dzieci te nie miały możliwości skorzystać z rządowego programu. Od lipca to się zmieniło.

A 500 plus bardzo im się przyda. Przedstawiciele placówek już wiedzą, na co wydać dodatkowe pieniądze. Dzięki nim podopieczni domów dziecka będą mogli na przykład jeździć konno, nauczyć się gry na instrumencie czy doskonalić sportowe umiejętności.

Będą bardziej profesjonalne zajęcia piłki nożnej, piłki siatkowej. Myślimy też o intensywnych kursach językowych dla starszej młodzieży

mówi Beata Stawiarska, Dyrektor Centrum Administracyjnego nr 1 w Krakowie

Domy dziecka mają czas jeszcze do końca miesiąca, żeby złożyć wnioski o 500 plus dla swoich podopiecznych. Jeśli się spóźnią, lipcowy zasiłek przepadnie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Marcin Kubat