Zamknij

Brawurowa akcja radomskiej skarbówki. Ukarali mandatem 90-latkę

Redakcja
31.03.2018 15:32
Brawurowa akcja radomskiej skarbówki. Ukarali mandatem 90-latkę
fot. Facebook

Brawurowa interwencja radomskiej skarbówki. Ukarali mandatem 90-letnią emerytkę, która chcąc dorobić do emerytury przed świętami, sprzedawała wykonane przez siebie na szydełku serwetki. Pani Marianna musi zapłacić 210 złotych kary.

O bulwersującej sprawie napisał wiceprzewodniczący Bezpartyjnych Radom na swoim Facebooku. – Inwalidka I grupy, lat 90, emerytura starcza ledwo na leki, na święta chciała dorobić sprzedając przy ul. Struga w Radomiu serwetki, które wieczorami szydełkiem dziergała. Urząd Skarbowy dopadł, ukarał mandatem i o zakupach na święta mogłaby już zapomnieć… Czego to władza się nie dopuści, gdy potrzeba jej kasy, czyli walka z przestępczością trwa. Komentujcie, udostępniajcie! – czytamy.

Ukarali 90-latkę mandatem

Schorowana 90-latka chciała dorobić do swojej niewielkiej emerytury. Sama wydziergała na szydełku białe serwetki, licząc, że gdy je sprzeda, będzie mogła kupić lekarstwa i kilka rzeczy przed zbliżającą się Wielkanocą. Nic z tego.

Urząd Skarbowy w Radomiu

Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu ukarał panią Mariannę mandatem w wysokości 210 złotych. Powód? „Brak ewidencji sprzedaży w miejscu dokonywania sprzedaży na targowisku przy ul. Struga”.

Tymczasem w Warszawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz