Zamknij

Jest kolejne nagranie ws. zaginięcia Dawidka. Ojciec chłopca był wtedy sam

15.07.2019 20:59
Dawid Żukowski zaginiony. Na nowym nagraniu widać ojca chłopca
fot. PAP/Jakub Kamiński

Dawid Żukowski zaginął w środę. Piątego dnia policja przerwała poszukiwania 5-latka z Grodziska Mazowieckiego. Służby skupiają się teraz na analizie zgromadzonych nagrań. Na jednym z nich widać Pawła Ż. Nie ma z nim jednak syna.

Dawid Żukowski był poszukiwany przez cztery doby. W poniedziałek policja przerwała akcję, a skupia się teraz na analizie kryminalistycznej. Oznacza to analizę dotychczasowej wiedzy, nagrań z monitoringu, kamer z samochodów, przesłuchań świadków, a także informacji od mieszkańców i osób, które mogły widzieć 32-letniego Pawła i jego synka.

Więcej szczegółów na temat jednego z nowych nagrań poznał „Super Express”. Jak ustalił nieoficjalnie dziennik, na filmie widać 32-letniego Pawła Ż. idącego chodnikiem. Na nagraniu nie ma jednak Dawida. Wcześniej do sieci trafiło inne z udostępnionych policji nagrań. Widać na nim szarą Skodę Fabię, którą podróżował 32-latek.

Zobacz także

Dawidek zaginął w zeszłym tygodniu. W środę po południu ojciec zabrał go z domu dziadków w Grodzisku Mazowieckim. Miał zawieźć syna do mieszkającej w okolicy warszawskiego Okęcia matki, ale tam nie dotarł. Wieczorem 32-latek rzucił się pod pociąg. Na ślad jego syna nie natrafiono. Wiadomo, że niedługo przed popełnieniem samobójstwa miał kontaktować się z matką dziecka i wysłać jej SMS-a o treści: „już nigdy nie zobaczysz syna”.

Wizerunek ojca chłopca policja udostępniła w piątek. Służby wciąż zwracają się o pomoc do wszystkich, którzy widzieli mężczyznę, jego samochód lub mogą mieć jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu chłopca. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express