Zamknij

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej usuwany z warszawskiego parku [WIDEO]

Redakcja
17.10.2018 15:03
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej usuwany z warszawskiego parku [WIDEO]
fot. PAP

W Parku Skaryszewskim w Warszawie rozpoczął się demontaż pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. Monument trafi do Instytutu Pamięci Narodowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zdemontowany monument zostanie przekazany do Instytutu Pamięci Narodowej – powiedziała Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Zobacz także

Potrwa do czwartku

Rosyjska agencja prasowa TASS podała, że do parku zostali rzekomo wezwani policjanci, którzy mieli wstrzymać demontaż monumentu. Polska Agencja Prasowa dowiedziała się w biurze prasowym Komendy Stołecznej Policji, że do parku faktycznie pojechali funkcjonariusze wezwani przez jednego z mieszkańców Warszawy, jednak rozbiórki nie wstrzymali.

Zobacz także

– Na miejscu sprawdzili wszystkie dokumenty i pozwolenia na demontaż pomnika, po czym odjechali – dowiedziała się PAP w KSP.

Zobacz także

We wtorek wygrodzono teren i przekazano go firmie, która miała zająć się demontażem pomnika. We środę ruszyły prace rozbiórkowe. – Jeżeli nie będzie żadnych nieprzewidzianych wypadków, to demontaż potrwa do czwartku – powiedział Mariusz Burkacki, rzecznik Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Urzędnicy planują przywrócenie na głównej osi aleję z nawierzchni mineralnej. Zapowiadają, że kwietnik, który jest w tym miejscu, zostanie przeniesiony na boki, a w środku powstanie aleja.

RadioZET/PAP/JZ

C