Zamknij

Niemowlę połknęło tabletki ecstasy. Są zarzuty dla jego ciotki

Redakcja
30.01.2018 16:06
Ecstasy
fot. Wikimedia.Commons

Są zarzuty w sprawie 14-miesięcznego dziecka, które w niedzielę trafiło do szpitala w Legnicy w ciężkim stanie po spożyciu narkotyków. Do 3 lat więzienia grozi jego ciotce. Kobieta dostała dwa zarzuty — narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i posiadania narkotyków.

Dziecko zjadło tabletkę ekstazy. Jak zeznała podejrzana kobieta, chłopczyk znalazł narkotyki w jej torebce podczas zabawy. Matka natychmiast wezwała karetkę, ojca wtedy nie było w domu.

Zobacz także

Rodzice na ten moment śledztwa mają status świadków. Stan chłopczyka był bardzo poważny, ale potrafił samodzielnie oddychać, kiedy trafił na oddział intensywnej terapii. Teraz powoli wraca do zdrowia. 

Ecstasy to półsyntetyczna substancja psychoaktywna. Jej główne efekty to otwartość, pobudzenie, euforia, empatia, intensyfikacja odbioru bodźców zewnętrznych, głębsze odczuwanie muzyki i ruchu, czasami zmiana poczucia czasu. Efekty uboczne obejmują: podniesienie ciśnienia, przyspieszenie pulsu, szczękościsk, suchość w ustach, halucynacje.

Zobacz także

RadioZET.pl/wikipedia.pl/GW/MP