Zamknij

Gospodarstwo Andrzeja Leppera na sprzedaż. Syn próbuje spłacić długi

13.05.2021 17:50
Gospodarstwo Andrzeja Leppera
fot. Jan KUCHARZYK/East News

Dom i zabudowania gospodarcze Andrzeja Leppera trafiły na licytację komorniczą. Majątek należy do zadłużonego syna zmarłego lidera Samoobrony. Chętnych na zakup brak – donosi reporter Radia ZET Miłosz Gocłowski.

Do kupienia jest dom i zabudowania gospodarcze Andrzeja Leppera położone w Zielnowie koło Darłowa w województwie zachodniopomorskim. Nieruchomości wystawiono na licytacji komorniczej, ponieważ syn zmarłego polityka Tomasz Lepper jest zadłużony.

Kłopoty finansowe syna nieżyjącego założyciela Samoobrony sięgają 2015 roku. Tomasz Lepper dokonał wtedy nieudanej inwestycji w sprzęt rolniczy i zadłużył się na 2,5 miliona złotych. Nałożyło się to na wcześniejsze problemy finansowe, bo gospodarstwo przynosiło straty jeszcze za życia Andrzeja Leppera.

Gospodarstwo Andrzeja Leppera na sprzedaż

W czasie politycznej kariery Andrzej Lepper miał kilkadziesiąt hektarów ziemi, hodował między innymi bizony czy strusie. Po jego śmierci majątek zmniejszał się - a jego synowi zaczęło grozić bankructwo. Z ogromnego gospodarstwa został dom i 20 arów ziemi.

We wtorek majątek poszedł pod młotek za 400 tysięcy złotych - chętnych na dom Leppera - nie było. Była to już druga nieudana licytacja majątku.

Śmierć Andrzeja Leppera

Andrzej Lepper został znaleziony martwy przez zięcia w biurze Samoobrony w Warszawie 5 sierpnia 2011 roku. Ciało wisiało na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w październiku 2012 roku, uznając, że lider Samoobrony popełnił samobójstwo.

Śledczy stwierdzili, że były wicepremier popadł w depresję i targnął się na życie z powodu upadku politycznego, długów i bankructwa finansowego partii.

RadioZET.pl/PrawoMoney.pl/WP.pl