Zamknij

Egzaminator z Szaflar pozostanie na wolności. Jest decyzja sądu

Redakcja
17.09.2018 14:15
Egzaminator z Szaflar pozostanie na wolności. Jest decyzja sądu
fot. Michał Adamowski/East News Polska

Jak dowiedziało się w poniedziałek Radio ZET, w poniedziałek po południu Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał stanowisko Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Zgodnie z tym postanowieniem, egzaminator podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Szaflarach pozostanie na wolności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przypomnijmy, że w przypadku tego mężczyzny prokuratura wnioskowała o trzy miesiące aresztu tymczasowego. Złożyła zażalenie do sądu w Nowym Sączu, występując o areszt tymczasowy. Sąd niższej instancji jednak ten wniosek odrzucił

Stawia się na wszystkie wezwania, składa wyjaśnienia

Według informacji pozyskanych przez reportera Radia ZET Przemysława Taranka, sędziowie stwierdzili, że dotychczasowa podstawa postawa podejrzanego pozwala zakładać, iż nie będzie utrudniał postępowania w sprawie wypadku.

Zobacz także

Zgodnie ze słowami rzecznika prasowego sądu w Nowym Sączu, sędziego Bogdana Kijaka, egzaminator do tej pory „stawia się na wszystkie wezwania prokuratury”. Nie unika składania wyjaśnień.  Wzięto pod uwagę również jego obecność wraz z obrońcą na eksperymencie procesowym w Szaflarach.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zdaniem sądu, są to wystarczające przesłanki do tego, by pozostał on na wolności. Podtrzymano jednak wobec niego dotychczasowe środki zapobiegawcze, takie jak zatrzymanie paszportu, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz pracy w charakterze egzaminatora i instruktora nauki jazdy samochodem.

Zobacz także

Tragedia w Szaflarach

 23 sierpnia bieżącego roku, w Szaflarach doszło do dramatycznego wypadku. Zdająca egzamin na prawo jazdy 18-letnia kursantka wjechała na tory, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pociągiem. W ostatniej chwili egzaminatorowi udało się wyskoczyć z auta.

Zobacz także

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

RadioZET/JZ