Zamknij

Ewakuacja biur PO w całej Polsce po anonimach z groźbami. „Płońcie”

Redakcja
24.01.2019 11:42
Ewakuacja biur PO w całej Polsce po anonimach z groźbami. „Płońcie”
fot. Shutterstock

W całej Polsce trwa ewakuacja biur Platformy Obywatelskiej po anonimowych mailach z groźbami, jakie dotarły m.in. do Poznania, Łodzi, Wrocławia, Krakowa i Katowic. „Bomba cyka” – napisał autor wiadomości. Policja sprawdza regionalne siedziby partii.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

„Gińcie świnie” – zatytułowano maile adresowane do regionalnych biur Platformy Obywatelskiej w całym kraju. Anonim grozi w nich: „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka…”.

Maile dotarły do biur regionalnych PO w czwartek przed południem. W ośmiu miastach zarządzono ewakuację – podaje PAP, cytując dyrektora biura krajowego PO Piotra Borysa.

– Traktujemy te pogróżki poważnie, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, po zabójstwie prezydenta Adamowicza, ale jednocześnie podchodzimy do nich ze spokojem – podkreślił Piotr Borys.

Jak dodał w rozmowie z PAP Piotr Borys, policja sprawdza obecnie biura PO w Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Ich pracownicy zostali poproszeni, aby na czas kontroli przenieśli się w inne miejsca.

Zobacz także

Jak z kolei informuje posłanka PO Joanna Mucha, w Lublinie ewakuowano także mieszkańców kamienicy sąsiadującej z regionalną siedzibą PO.

Policja przyznała, że sprawdza informacje o pogróżkach.

RadioZET.pl/PAP/JŚ