Gang emerytów przywłaszczył sobie 6 mln złotych. Najstarsi oszuści w Polsce

Redakcja
13.12.2017 23:50
Gang emerytów przywłaszczył sobie 6 mln złotych. Najstarsi oszuści w Polsce
fot. KWP Białystok

Rzadko się zdarza, aby trzyosobowa grupa przestępców, która trafiła w ręce policji, liczyła sobie razem 224 lata. Zatrzymani oszuści, którzy podstępnym ruchem przywłaszczyli sobie niemal 6 mln złotych byli w wieku: 75, 68 i 81 lat. Za to, co zrobili, kolejne 10 mogą spędzić za kratami.

Zagłosuj

Oszukałeś kiedyś kogoś na pieniądze?

Liczba głosów:

81-letni Jan Z. miał formalne pełnomocnictwo do rachunków bankowych pewnego mężczyzny, któremu sprzedawał nieruchomości w latach 2007-2011. Śledztwo wykazało, że emeryt z Białegostoku kilka razy zaniżył cenę, tak, aby spora różnica trafiała prosto na jego konto. W ten sposób przywłaszczył sobie łącznie prawie 6 mln złotych.

"Wesołe jest życie staruszka"

Ponadto przebiegły senior wypłacał sobie pieniądze z nieswojej karty w bankomatach. Ukradł majątek, jednak ciągle było mu mało. Na sam koniec, przelał na swoje konto, całą kwotę ze sprzedaży nieruchomości.

Niskie emerytury im nie straszne

Do swoich przestępstw Jan Z. zaangażował też zaufane, młodsze przyjaciółki. Razem z nim za kraty trafiła 75-letnia Jadwiga W., oraz 68-letnia Wiesława W. Gang leciwych oszustów nie przyznał się do winy, jednak śledczy zabezpieczyli u nich 700 tys. złotych w gotówce. Teraz całej trójce grozi nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Onet.pl/strz