Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Proboszcz odmówił matce pochówku syna. „Byle kogo to on chować nie będzie”

24.09.2018 07:51
xxx wiadomosci

Pochówek własnego dziecka to dla każdego rodzica ogromne nieszczęście. Cierpienie pani Apolonii z Gdyni spotęgowała decyzja proboszcza z rodzinnej parafii. Duchowny odmówił pochówku jej syna. 

Pogrzeb fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Syn pani Apolonii Żur z Gdyni zmarł w styczniu w Niemczech. 50-latka, która ma problemy z poruszaniem się, poprosiła swoją córkę, by z proboszczem miejscowej parafii uzgodniła szczegóły pochówku. 

– Wróciła do domu z płaczem. Ksiądz powiedział jej, że byle kogo to on chować nie będzie i zażądał dokumentów potwierdzających, że Jacek (syn pani Apolonii – red.) był katolikiem – informuje „Super Express”. 

Ksiądz odmówił pochówku 

Rodzinie pani Apolonii udało się pochować syna w rodzinnym grobowcu, ale nabożeństwo odprawił ksiądz z sąsiedniej parafii. 

„Super Express” skontaktował się z proboszczem, który odmówił rodzinie ostatniej posługi. Duchowny twierdzi, że nie kojarzy szczegółów opisywanej sytuacji. 

– Jeśli chodzi o pytanie o dokumenty, to moim obowiązkiem jest zweryfikowanie, czy dana osoba jest członkiem wspólnoty kościelnej. Od Kościoła odchodzi obecnie wiele osób. Nie można odprawiać nabożeństwa, nie będąc pewnym, że zmarły do końca był katolikiem – tłumaczy proboszcz.

RadioZET.pl/Super Express/DG 

Oceń