Zamknij

W TVP trwają przygotowania do czystek? "Ci ludzie mają wylecieć"

07.09.2022 12:55

Pracownicy TVP dostali zaproszenia na obowiązkowe szkolenia "Zarządzanie zmianą". Na korytarzach telewizji mówi się, że to przygotowanie do czystek.

TVP
fot. Jakub Kaminski/East News

Zaproszenia na szkolenia pracownicy otrzymali w środę rano. Rozsyłało je biuro zarządzania kapitałem ludzkim TVP. Pierwsze nosi tytuł "Zarządzanie zmianą", drugie zatytułowane jest "Przeciwdziałanie mobbingowi w pracy".  

Jak mówią nieoficjalnie rozmówcy Radia ZET z TVP, "szkolenia z zakresu HR nie są niczym niezwykłym, ale termin tych warsztatów dziwnie zbiega się z odwołaniem prezesa Jacka Kurskiego".

Pracownicy TVP obawiają się czystek

Na Woronicza powszechnie spekuluje się, że może szybko dojść do dużych zmian kadrowych i organizacyjnych, a te szkolenia tylko te domysły podsycają. - Wylecieć mają ludzie związani z Solidarną Polską, szczególnie ci, którzy trzymali ośrodki regionalne TVP - mówi jeden z rozmówców Radia ZET.

W zaproszeniu na szkolenie "Zarządzanie zmianą" napisano, że z treścią kursu należy się zapoznać do 31 października 2022 roku na platformie e-learningowej. "W trakcie kursu dowiedz się jakie funkcje w organizacji pełni zmiana oraz w jaki sposób zmiany powinny być wprowadzane w organizacji. Zapoznasz się także ze spektrum postaw, jakie mogą przyjmować pracownicy wobec procesów zmieniających ich organizacyjne otoczenie" - czytamy w mailu rozesłanym do pracowników TVP.

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zdecydowała o zmianie na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej - stanowisko stracił Jacek Kurski, zastąpił go Mateusz Matyszkowicz. We wtorek ze stanowiska odwołany został szef TVP3 Paweł Gajewski, który był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jacka Kurskiego.

loader

RadioZET.pl