Zamknij

Rząd pod lupą Kaczyńskiego. Prezes PiS ujawnia, kiedy może dojść do zmian

Redakcja
24.09.2017 14:32
Rząd pod lupą Kaczyńskiego. Prezes PiS ujawnia, kiedy może dojść do zmian
fot. Jacek Dominski/REPORTER

- W listopadzie dokonamy oceny rządu i wówczas zapadną decyzje. Na razie jest dobrze - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy". Jeśli nie będziemy ciężko pracowali, tylko "w polu leżeli", to możemy nie wygrać kolejnych wyborów - dodał.

Zagłosuj

Czy popierasz działania rządu Beaty Szydło?

Liczba głosów:

Kaczyński był pytany w wywiadzie - który ma się ukazać w poniedziałek - m.in. o kampanię "Sprawiedliwe sądy", zmiany w rządzie, sytuację w partii oraz reparacje wojenne.

Lider PiS podkreślił w rozmowie z tygodnikiem, że "bitwa o uczciwe sądy jest dziś najważniejsza".

Czy Beata Szydło przestanie być premierem? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE. 

Zapowiedział również, że w listopadzie zostanie dokonana ocena rządu. - Wówczas zapadną decyzje, ale na razie - patrząc na ogólne wyniki - mogę powiedzieć: jest dobrze - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS skomentował też najnowsze, korzystne dla PiS sondaże poparcia dla partii politycznych. - Sondaże rzeczywiście są dobre - bo gospodarka szybko się rozwija, dotrzymujemy przyrzeczeń, w wielu miejscach sytuacja się poprawia - ale podtrzymuję to, co mówiłem w czasach, gdy nasze wyniki były gorsze: do sondaży nie należy przywiązywać nadmiernej wagi - powiedział lider PiS.

- Z najnowszych sondaży oczywiście się cieszymy, ale zdajemy sobie sprawę, że naprawdę ważne są wyniki wyborów. Dziś z badań opinii publicznej wynika, że wygralibyśmy wybory z dużą łatwością, ale to nie oznacza, że jeśli będziemy popełniali błędy, jeśli nie będziemy ciężko pracowali, a jedynie ''w polu leżeli'', to na pewno wygramy. Może być różnie - mówił Kaczyński.

Według niego, "warto o tym przypominać", bo w jego partii są ludzie, którzy - jak wskazał prezes PiS - "uważają, że jest dobrze i będzie już zawsze dobrze". - To niebezpieczne myślenie – przestrzegał Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP/DG