Zamknij

Katastrofa MiG-29: Pierwsze zdjęcia z wypadku [FOTO]

Redakcja
06.07.2018 10:16
katastrofa MiG-29
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

W piątek, o godz. 1.57 w nocy, w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie) rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego – informuje MON. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Obrony Narodowej w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej podaje, że w okolicach miasta Pasłęk podczas lotów nocnych rozbił się samolot MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Według informacji MON pilot katapultował się w okolicach miejscowości Saków, 18 km od Malborka. Wrak samolotu odnaleziono natomiast ok. pół kilometra od zabudowań. Pilot nie przeżył wypadku. – Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota – czytamy w komunikacie.

Katastrofa MiG-29: Pierwsza decyzja Mariusza Błaszczaka

Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Jak podawały lokalne media, w chwilę po uderzeniu w ziemię zaobserwowano duże płomienie i chmury dymu. Na miejsce przybyły służby ratownicze. Żandarmeria zabezpiecza miejsce katastrofy. W dodatku do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane.

RadioZET.pl/PAP/MW