Zamknij

Tragiczny wypadek w kopalni. Podczas załadunku materiałów zginął górnik

18.06.2019 08:57
Tragiczny wypadek w kopalni. Podczas załadunku materiałów zginął górnik
fot. Dominik Gajda/REPORTER/East News

Górnik pracujący w podziemnej stacji materiałowej zginął w wypadku, do którego doszło minionej nocy w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach – podał Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach (WUG).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Na stacji materiałowej na poziomie 556 metrów w trakcie załadunku materiałów górnik został prawdopodobnie przyciśnięty do obudowy – powiedział dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, zaznaczając, że to wstępne informacje, przekazane drogą telefoniczną.

Zobacz także

Ranny górnik był przytomny, gdy transportowano go na powierzchnię, na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. O godzinie 1.35 lekarz stwierdził jednak zgon.

Wypadki w polskich kopalniach

To 12. w tym roku śmiertelna ofiara pracy w polskim przemyśle wydobywczym, a ósma w kopalniach węgla kamiennego. Do poprzedniego śmiertelnego wypadku w polskich kopalniach węgla doszło 5 czerwca w zakładzie Knurów-Szczygłowice. Zmarł tam pracownik obsługi przenośnika ścianowego.

Zobacz także

Najtragiczniejszym ubiegłorocznym wypadkiem górniczym było majowe tąpnięcie w kopalni Zofiówka, gdzie zginęło pięciu górników. Ponadto 20 grudnia ubiegłego roku w czeskiej kopalni CSM Stonawa wybuch metanu zabił 13 górników, wśród nich 12 Polaków.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP