Zamknij

Konin: Ponad 100 osób na zgromadzeniu po śmierci 21-latka. "Policja morduje"

15.11.2019 21:26
Konin postrzelenie policja
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Ponad sto osób zebrało się dziś w Koninie, wspominając tragiczną śmierć 21-latka Adama C., postrzelonego przez policjanta. Mieszkańcy zapalali znicze, niektórzy skandowali antypolicyjne hasła.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Śmierć mężczyzny wstrząsnęła Koninem i całą Polską. Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Policyjny patrol chciał wylegitymować grupę młodzieży rozmawiającej z 21-latkiem. Ten ostatni rzucił się do ucieczki. Rozmówcy Radia ZET nie wykluczyli, że handlował narkotykami.

Niemogący go dogonić policjant sięgnął po broń. Postrzelenie okazało się śmiertelne.

Osiedlowy dramat rozpala do dziś całą Polskę. Wieczorem w Koninie na rodzinne osiedle ofiary przyszło ponad sto osób, w tym narzeczona zmarłego. Mieszkańcy skandowali hasło: "dożywocie dla policjanta". Mieli też plakat z napisem "matka rodzi, ojciec wychowuje, szkoła uczy, policja morduje".

Zobacz także

Chcę po prostu sprawiedliwości

21-letnia Julia, narzeczona zmarłego

Uczestnicy nie kryli oburzenia. Domagali się dożywocia dla policjanta, który postrzelił Adama C. "Nawet jeśli miał przy sobie narkotyki, to nie był to powód, by zabijać człowieka" - powiedziała PAP, znajoma ofiary.

Wg policji funkcjonariusz był zmuszony w tamtej sytuacji do użycia broni.

RPO i prokuratura zajmują się sprawą

Sprawą tragicznie zmarłego obiecał zając się Rzecznik Praw Obywatelskich. Śledztwo w sprawie tragedii z Konina wszczęła też lokalna prokuratura.

mid-19b15397
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

RadioZET.pl/PAP