Zamknij

„Masz 7 dni na dymisję. W przeciwnym razie…”. Grożą śmiercią prezydentowi Krakowa

Redakcja
04.03.2019 11:17
„Masz 7 dni na dymisję. W przeciwnym razie…”. Grożą śmiercią prezydentowi Krakowa
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Do Urzędu Miasta Krakowa trafiła zaadresowana do prezydenta Jacka Majchrowskiego przesyłka z nabojem i groźbami śmierci. Podejrzewany o nadanie listu został zatrzymany w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał w zeszłym tygodniu przesyłkę, w której znajdował się nabój do broni ostrej i list z groźbami – informował Onet. Nadawca postawił prezydentowi ultimatum.

„Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie swojej dymisji. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz rodzinę. […] Co wybierasz? Życie czy śmierć” – brzmiała treść listu, do którego oprócz naboju dołączono też zdjęcia 16 osób pełniących funkcje publiczne, w tym m.in. zdjęcie śp. Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska.

Zobacz także

Pytana o sprawę przez Onet rzeczniczka prasowa prezydenta, Monika Chylaszek, nie chciała komentować sprawy. Informację o prowadzeniu postępowania potwierdziła jednak dziennikarzom prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Według ustaleń Radia ZET nadawca przesyłki jest już w rękach policji. 28-latek został zatrzymany w Warszawie. Jest teraz przewożony do Krakowa na przesłuchanie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl/PT/MK