Po wypadku zostawili bez pomocy ranną kobietę i uciekli. 42-latka zmarła

15.08.2019 11:47
Wypadek
fot. policja.pl

Dwaj mężczyźni - kierowca i jeden z pasażerów - porzucili po wypadku samochodowym współpasażerkę. Pozostawiona bez pomocy kobieta zmarła, a wspomniana dwójka została zatrzymana przez policję. Obaj byli pod wpływem alkoholu, teraz grozi im kara więzienia. 

W środę wieczorek o godz. 22 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Księte, gm. Świedziebnia (woj. kujawsko-pomorskie). Na miejscu funkcjonariusze zastali na poboczu rozbite audi, jednak w środku nikogo nie było. Ślady krwi na aucie i wokół niego wskazywały, że ktoś może potrzebować pilnej pomocy.

Zobacz także

Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 39 i 30 lat, jednak na ich ciele nie było obrażeń, co wskazywało, że razem z nimi musiała podróżować co najmniej jeszcze jedna osoba. Ustalono, że kierowca i pasażer, zanim uciekli z miejsca zdarzenia, wyciągnęli z auta ranną kobietę i porzucili na polu, ale nie potrafili wskazać dokładnie miejsca, gdzie ją zostawili. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Ok. 2 w nocy policjanci znaleźli porzuconą ofiarę wypadku. Do czasu przyjazdu karetki reanimowali kobietę, ale nie zdołali jej uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 42-latki. W chwili zatrzymania 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 30-latek ponad 1,2 promila. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty.

Zobacz także

Starszy z nich odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, natomiast obaj odpowiedzą za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy rannej ofierze wypadku oraz zacieranie śladów przestępstwa. 39-latkowi, który prowadził pojazd grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi do 5. 

RadioZET.pl/policja.pl