Zamknij

Mieszkańcy narzekają na horrendalne ceny pogrzebów. Kuria grozi pozwami

13.02.2020 19:45
Pogrzeby za drogie
fot. East News

Łódzka kuria straszy pozwami mieszkańców Brzezin, którzy publicznie żalą się na ogromne koszty pochówków. „To próba szantażowania mieszkańców” – ocenia w rozmowie z reporterem Radia ZET Sławomir Pawlik, inicjator akcji Stop Cmentarnemu Wyzyskowi. Sprawa zyskała rozgłos, trafiła bowiem do samego papieża Franciszka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Społecznik napisał w tej sprawie list do Watykanu. W piśmie do papieża Franciszka zwrócił uwagę na wysokie ceny pochówku. Na jedynym w Brzezinach cmentarzu, zarządzanym przez łódzką archidiecezję, mają sięgać nawet dziesięciu tysięcy złotych. 

Zobacz także

Dziś do sprawy odniosła się łódzka kuria. Zagroziła pozwami w obronie dobrego imienia. Czytamy, że mieszkańcy podają nieprawdziwe ceny, a jeśli kogoś nie stać na pochówek zawsze może dostać zniżkę.

Spotkałem się z ludźmi w trudnej sytuacji finansowej. Po wielu telefonach obniżono im opłatę o 200, może 300 złotych

- mówi Radiu ZET Sławomir Pawlik, przedstawiciel mieszkańców.

Oświadczenie kurii łódzkiej: Ceny są nieprawdziwe

Kuria Metropolitalna Łódzka wyraziła ubolewanie w sprawie tzw. „cen pochówku”na cmentarzu wyznaniowym w Brzezinach.

Zobacz także

Podawane w mediach tzw. „ceny pochówku” są nieprawdziwe. Kuria jednocześnie oświadcza, że w obronie dobrego imienia administratora cmentarza zamierza wystąpić na drogę prawną.

- czytamy w oświadczeniu.

Mieszkaniec zwrócił uwagę, że chociaż kuria tłumaczy wysokie ceny równie wysokimi kosztami utrzymania cmentarza, to nie chce pokazać faktur.

RadioZET.pl/Archidiecezja.lodz.pl/Mateusz Szkudlarek