Zamknij

Dariusz Joński wiceprezesem Aquaparku w Łodzi. To nagroda za koalicję z PO

Redakcja
26.01.2019 00:20
Dariusz Joński wiceprezesem Aquaparku w Łodzi. To nagroda za koalicję z PO
fot. L.Szelag/Reporter

Były polityk SLD Dariusz Joński został wiceprezesem łódzkiego Aquaparku Fala, zarządzanego przez miasto. Stanowisko dla Jońskiego miało być przedmiotem negocjacji koalicyjnych między stowarzyszeniem Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, do którego aktualnie należy polityk, a Koalicją Obywatelską. Obecnie Joński jest radnym łódzkiego sejmiku z ramienia KO.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dariusz Joński przez lata był wpływowym politykiem SLD, posłem, a nawet rzecznikiem prasowym ugrupowania. Po nieudanych dla lewicy wyborach parlamentarnych w 2015 roku i wyborze na nowego przewodniczącego Sojuszu Włodzimierza Czarzastego, jego drogi z partią zaczęły się rozchodzić. W 2016 zaangażował się w tworzenie lewicowego stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, a w 2017 już na dobre rozstał się z SLD.

Zobacz także

W Łodzi Joński znany był z wieloletniej krytyki Platformy Obywatelskiej i prezydent miasta z tej partii Hanny Zdanowskiej. 2018 rok przyniósł jednak nieoczekiwane zmiany. Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej bardzo długo zastanawiała się w jakiej formule i koalicji przystąpić do wyborów samorządowych. Ostatecznie padło na koalicję z Platformą Obywatelską i Nowoczesną w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także

Wielu lewicowych działaczy Inicjatywy Polskiej nie zaakceptowało decyzji o koalicji wyborczej z PO i Nowoczesną i opuściło szeregi stowarzyszenia. Zrobiła tak m.in. ówczesna warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz, najbliższa współpracowniczka Nowackiej.  Na podobny ruch nie zdecydował się jednak Dariusz Joński. Znany ze swojego krytycznego stosunku do rządów PO w Łodzi, nieoczekiwanie zdecydował się wystartować z list Koalicji Obywatelskiej do łódzkiego sejmiku. Jak się finalnie okazało, z powodzeniem.

Dariusz Joński wiceprezesem Aquaparku

Jak podaje „Dziennik Łódzki”, Dariusz Joński został wiceprezesem łódzkiego Aquaparku Fala, zarządzanego przez miasto. Gazeta podaje nieoficjalnie, że „awans Jońskiego był jednym z warunków Barbary Nowackiej w negocjacjach z Grzegorzem Schetyną a propos funkcjonowania Inicjatywy Polskiej w Koalicji Obywatelskiej, a prezydent Łodzi tylko ten warunek spełniła”.

Joński zaprzecza jednak jakoby jego awans miał coś wspólnego z przedwyborczymi negocjacjami. – Mam doświadczenie, pracowałem w Przedsiębiorstwie Turystycznym Łódź, które zarządzało kilkoma hotelami w Łodzi – tłumaczy polityk "Dziennikowi Łódzkiemu".

RadioZET.pl/DziennikŁódzki/BM