Zamknij

Łódzkie: policjanci masowo na chorobowym! Paraliż przed 1 listopada

Redakcja
31.10.2018 11:42
protest policji
fot. Shutterstock

Protest policjantów w Łodzi zaostrza się. Tuż przed 1 listopada funkcjonariusze masowo przynoszą zwolnienia lekarskie. Praca w łódzkiej policji jest w tej chwili kompletnie sparaliżowana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na L4 masowo przebywają policjanci prewencji, drogówki i dzielnicowi – informuje „Dziennik Łódzki”. Gazeta, powołując się na swoje źródła, podaje, że w tej chwili sparaliżowane są działania wszystkich jednostek wojewódzkiej policji. Policjantów brakuje m.in. do pracy przy corocznej akcji „Znicz”. W Pabianicach do akcji oddelegowano dwóch funkcjonariuszy drogówki na cały powiat.

Na tę chwilę nie ma też kto zabezpieczyć sobotniego meczu ŁKS Łódź – Odra Opole. Na zwolnienie poszło blisko pół tysiąca policjantów.

Zobacz także

We wtorek na zwolnieniach lekarskich było już 100 policjantów - informuje gazeta. W środę to już blisko pół tysiąca funkcjonariuszy na L4. Na dzień przed 1 listopada w pracy zostali głównie pracownicy wyższego szczebla.

NSZZ Policjantów tłumaczy, że funkcjonariusze są przemęczeni, dlatego chorują, a Komenda Główna Policji przekonuje, że zaostrzony protest nie wpłynie na przebieg tegorocznej akcji „Znicz”. Jak zapewniał rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka,  mimo trwającego protestu i zwolnień lekarskich, zostanie zachowana ciągłość służby, a liczba policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach będzie wystarczająca.

Protest policji - o co chodzi?

Policjanci domagają się podwyżek. Od lipca częściej wystawiają pouczenia. Z tego powodu we wrześniu br. wpływy z mandatów były mniejsze aż o 41 milionów złotych niż rok temu.

Zobacz także

Z powodu niskich płac w policji jest w tej chwili 7000 wolnych miejsc pracy. W proteście służb mundurowych w Warszawie 2 października uczestniczyło ok. 30 tys. policjantów.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/JŚ