Zamknij

Podtapiali ofiary w wannie, przypalali je żelazkiem. Brutalny gang Ukraińców zatrzymany

Redakcja
26.06.2018 16:58
Gang
fot. KWP Lublin

Czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie nocami trzech napadów rabunkowych na domy w okolicach Chełma (woj. lubelskie) i torturowanie ofiar zatrzymała policja. Zostali aresztowani na trzy miesiące.

W maju doszło do dwóch napadów w miejscowościach Ochoża-Kolonia i Okszów, natomiast w czerwcu na osiedlu Słoneczna w Chełmie – poinformował we wtorek szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie Lech Wieczerza.

Sprawcy działali bardzo brutalnie. Wchodzili do domów nocą, w jednym przypadku przez otwarte drzwi, w innych wyłamując drzwi na tarasach. Obezwładniali i krępowali domowników, torturowali ich, aby zmusić do wydania pieniędzy i kosztowności. – Podtapiali w wannie, przypalali żelazkiem i lokówką – powiedział Wieczerza. Zabierali też gotówkę i cenne przedmioty: biżuterię, sztućce, monety kolekcjonerskie.

Zobacz także

Według policji sprawcami byli obywatele Ukrainy, mieszkańcy obwodu wołyńskiego, w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. „Zostali zatrzymani, gdy jechali samochodem w miejscowości Berdyszcze, tuż przed przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku” – powiedziała Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zatrzymanym postawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi w powiązaniu z zagrożeniem życia napadniętych osób. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Jeden z nich jest podejrzany o udział we wszystkich trzech napadach, każdy z pozostałych miał uczestniczyć w jednym napadzie. Trwają działania zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników napadów. Za czyny zarzucane podejrzanym grozi nie mniej niż trzy lata więzienia.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/PAP/MP