Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Rachoń znika z TVP Info. Został odsunięty od prowadzenia dwóch programów

14.01.2019 19:19
xxx wiadomosci

Michał Rachoń został zawieszony w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Decyzję podjęło kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Michał Rachoń fot. YouTube screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zawieszenie Michała Rachonia przez kierownictwo TAI ma związek z pokazaniem w czwartek w programie „Minęła 20” karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz przygotowanej przez Barbarę Pielę. 

W skandalicznym materiale pojawia się kukiełka kojarząca się z prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z b. prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

W sobotę w związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę programu „Minęła 20”. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków" - zadeklarowała wówczas Barbara Piela, autorka materiału

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, program Minęła 20” będą teraz prowadzić na zmianę dotychczasowi współgospodarze programu, czyli Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec. Gospodarzem niedzielnej audycji ''Woronicza 17'' będzie Krzysztof Ziemiec. 

RadioZET.pl/Wirtualne Media/DG 

Oceń