Zamknij

Michał Rachoń znika z TVP Info. Został odsunięty od prowadzenia dwóch programów

Redakcja
14.01.2019 19:19
Michał Rachoń
fot. YouTube screen

Michał Rachoń został zawieszony w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Decyzję podjęło kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zawieszenie Michała Rachonia przez kierownictwo TAI ma związek z pokazaniem w czwartek w programie „Minęła 20” karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz przygotowanej przez Barbarę Pielę. 

W skandalicznym materiale pojawia się kukiełka kojarząca się z prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z b. prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

W sobotę w związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę programu „Minęła 20”. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków" - zadeklarowała wówczas Barbara Piela, autorka materiału

Zobacz także

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, program Minęła 20” będą teraz prowadzić na zmianę dotychczasowi współgospodarze programu, czyli Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec. Gospodarzem niedzielnej audycji ''Woronicza 17'' będzie Krzysztof Ziemiec. 

RadioZET.pl/Wirtualne Media/DG