Zamknij

Elżbieta Witek: Pomoc dla poszkodowanych w wyniku burz już od poniedziałku

21.06.2019 18:26
Elżbieta Witek: Pomoc dla poszkodowanych w wyniku burz już od poniedziałku
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Minister Elżbieta Witek zapewnia, że pomoc dla poszkodowanych na skutek burz, które przeszły w ostatnich dniach przez województwo lubelskie, trafi do mieszkańców już od poniedziałku.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przebywa aktualnie w Bratysławie, w związku z posiedzeniem ministrów państw Grupy Wyszehradzkiej. W rozmowie z PAP i TVP zapewniła, że służby zareagowały momentalnie na wieść o fatalnym zalaniu miejscowości w województwie lubelskim.

Pan wojewoda i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej byli na miejscu, chodzili od domu do domu i pytali, jak wygląda sytuacja i kto potrzebuje pomocy

Elżbieta Witek, dla PAP

Ponownie zapewniła, że poszkodowani w wyniku ulewy mogą liczyć na pomoc. Zostanie ona uruchomiona w poniedziałek. Największe straty ponieśli mieszkańcy w gminie Modliborzyce, w miejscowościach Wierzchowiska Pierwsze, Wierzchowiska Drugie i Pasieka. Pod wodą znajdowały się po burzy całe posesje. 

Zobacz także

Poszkodowani mogli wystąpić o odszkodowanie w kwocie 6 tysięcy złotych. Ci, którzy ponieśli wielkie straty mogą liczyć na jednorazową pomoc w kwocie 25 tys. zł.

RadioZET.pl/PAP