NFZ do likwidacji? Jasna deklaracja ministra zdrowia

Redakcja
28.02.2018 15:14
NFZ
fot. East News

Ministerstwo Zdrowia wycofuje się z pomysłu likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. — Instytucja zostaje — zapewnia nowy szef resortu Łukasz Szumowski. Pierwotnie NFZ miał przestać działać od początku tego roku. Taka była obietnica wyborcza PiS-u i byłego ministra Konstantego Radziwiłła.

Zagłosuj

Czy NFZ powinien zostać zlikwidowany?

Liczba głosów:

Pracownicy odetchnęli z ulgą, bo kiedy pojawiła się zapowiedź likwidacji NFZ-u, wielu z nich odeszło z pracy. Teraz Fundusz liczy, że uda się zatrzymać odpływ urzędników.

— Zawsze lepiej pracować w instytucji, nad którą nie wisi miecz Damoklesa — mówi Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego oddziału. Jednak jak dodaje, zarobki w NFZ nie są konkurencyjne.

Zobacz także

A zarządzenie pieniędzmi na nasze leczenie nie idzie najlepiej. Mimo zwiększonych nakładów na służbę zdrowia kolejki do specjalistów wcale nie są krótsze. Nie było jednak pewności, że nowo powołana instytucja w miejsce Funduszu poradziłaby sobie z tym lepiej.

Poprzedni minister powołał nawet zespół, który miał opracować zmiany organizacyjne w związku z likwidacją Funduszu. Nigdy jednak nie przedstawiono żadnych wniosków. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZET.pl/DaW/MP