Zamknij

"To niemożliwe". Władze Kostrzyna o propozycji Owsiaka

Redakcja
13.08.2018 20:11
Owsiak zaproponiwał, aby Pol'and'Rock Festival organizował samorząd
fot. Szymon Aksienionek/REPORTER/East News

- Pomyślałem sobie, że chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas - tym wpisem Jerzy Owsiak, dotychczasowy organizator festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, wywołał lawinę komentarzy. Jego zdaniem impreza z udziałem kilkuset tysięcy osób powinna być robiona przez lokalne władze. Zdaniem wiceburmistrza Kostrzyna nad Odrą "to niemożliwe".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wpisie podsumowującym tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival Owsiak zasugerował, że czas na zmianę organizatora imprezy.

"W tym roku wypracowaliśmy sobie świetny system wzajemnych działań z Miastem Kostrzyn nad Odrą. Uczestniczyliśmy w ciągu całego roku w wielu spotkaniach w Urzędzie Miasta, aby koordynować różne sprawy związane z Festiwalem. Miasto w tę współpracę weszło bardzo chętnie, po raz pierwszy zrobiliśmy nawet szkolenia w Szadowie Młyn dla pracowników Urzędu. I myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto" - napisał w piątek Owisak.

Owsiak zrezygnuje z organizowania Pol’and’Rock Festival? ''Chyba przyszedł czas...''

Jednocześnie założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wskazał na chęć zorganizowania nowej imprezy podobnej do Pol'and'Rock Festival.

"Nas podkręca to, aby znowu od początku ruszyć z czymś nowym. Spokojnie, znajdziemy inny termin. Tak, abyśmy mogli z wieloma z Was spotkać się. Tak dużo osób z nami współpracuje przy Festiwalu, że każdy z nich może swoje siły i umiejętności oddać teraz nowym gospodarzom" - wskazał.

Zaskoczony wpisem był wiceburmistrz Kostrzyna Zbigniew Biedulski. - Jurek Owsiak nie rozmawiał z nami o tym pomyśle - komentował w wypowiedzi dla portalu WP.pl.

Zobacz także

W ocenie samorządowca organizacja tak dużej imprezy przez lokalne władze "nie jest możliwa". - Organizacja festiwalu nie wpisuje się w katalog zadań, którymi możemy się zajmować - tłumaczył Biedulski. Dodał, że "Festiwal to jest produkt Owsiaka", a koszty imprezy są ogromne i wynoszą jedną dziesiątą budżetu miasta.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Oprócz koncertów proponuje wiele innych aktywności. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy imprezy spotkają się z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Podczas festiwalu zaprezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowane są programy edukacyjne i sportowe.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PAP/PTD