Zamknij

Pawłowicz kończy z polityką? Przed wyborami w 2015 mówiła podobnie

Redakcja
17.12.2018 14:09
Pawłowicz kończy z polityką? Przed wyborami w 2015 mówiła podobnie
fot. Onet.pl

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych posłanek PiS prof. Krystyna Pawłowicz wyznała ostatnio w mediach społecznościowych, że „jej czas w polityce dobiegł końca”. To jednak nie pierwsza tego typu zapowiedź posłanki. W rozmowie z portalem Onet.pl, w maju 2015 roku, na kilka miesięcy przed wyborami, wypowiadała się w podobnym tonie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pawłowicz wyznała ostatnio na Twitterze, że ma już 70 lat i pora zająć się innymi sprawami niż polityka. Jak zdradziła, planuje teraz podratować zdrowie, odwiedzić rodzinne strony, a także „pozałatwiać wszystkie swoje sprawy”. 

pawlowicz nowe

To jednak nie pierwsza tego typu zapowiedź posłanki PiS. W maju 2015 roku, w rozmowie z portalem Onet.pl, prof. Pawłowicz przekonywała, że polityka ją przerasta.

– Zastanawiam się, czy jest sens dalej być w polityce. I nie ma znaczenia fakt, że PiS prawdopodobnie wygra najbliższe wybory. Spotykam się z nienawiścią i to mnie coraz bardziej męczy. A jestem inną osobą. Kocham sztukę, malarstwo, książki... – mówiła w maju 2015 roku.

– To mnie przerasta. Czytam setki, tysiące obrażających mnie wpisów. Ja nigdy nie byłam do tego przyzwyczajona i nie mogę się przyzwyczaić. Walczę z tym, wytaczam procesy, ale już nie mogę – mówiła w 2015 roku.

To już koniec? Krystyna Pawłowicz: „Mój czas w polityce minął, trzeba po sobie posprzątać”

Ostatecznie, kilka miesięcy później Krystyna Pawłowicz wystartowała w wyborach parlamentarnych, uzyskując po raz kolejny mandat posła na Sejm. Czy tym razem będzie podobnie?

RadioZET.pl/BM