Zamknij

Makabryczne zderzenie busa z motorowerem. Nastoletni bracia walczą o życie

24.02.2021 13:24
Wypadek
fot. KPP Kępno

Dwaj bracia w wieku 17 i 14 lat walczą w szpitalach o życie po zderzeniu busa z motorowerem w miejscowości Piaski (woj. wielkopolskie). - Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie sierż. Rafał Stramowski.

Wypadek, o którym informuje policja, miał miejsce we wtorek po godz. 19 na drodze krajowej nr 11 w Piaskach (woj. wielkopolskie), gdzie na prostym odcinku drogi zderzyły się motorower z busem. Motorowerem jechali bracia w wieku 17 i 14 lat – mieszkańcy powiatu kępińskiego. Samochodem dostawczym kierował 38-letni mieszkaniec gm. Byczyna w woj. opolskim.

Piaski. Motorower zderzył się z busem. Nastoletni bracia walczą o życie

Ze wstępnych ustaleń kępińskiej policji wynika, że nastolatkowie jechali w kierunku Kępna. Natomiast kierujący busem próbował skręcić na parking "i najprawdopodobniej możliwe, że wymusił pierwszeństwo" – jak powiedział Stramowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Wypadek
fot. KPP Kępno

Policjant dodał, że na razie nie można jednoznacznie wskazać winnego spowodowania wypadku. Zabezpieczany jest monitoring z pobliskich fabryk, którego kamery skierowane są na drogę. Wiadomo natomiast, że nastolatkowie z bardzo ciężkimi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali w Ostrowie Wlkp. i Kaliszu.

17-letni pacjent trafił na oddział chirurgii dziecięcej. Doznał wielonarządowego urazu a jego stan zdrowia jest dość ciężki

Adam Stangret, rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wlkp.

Natomiast 14-latek – jak powiedział rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński - walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężki. - Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej – dodał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KPP Kępno