Zamknij

Piotr Duda: Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej

Redakcja
06.08.2018 16:34
Piotr Duda: Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej
fot. Adam Borowy/EastNews

- W imieniu związku zawodowego "Solidarność" sekretariat oświaty i wychowania wydał jednoznaczne stanowisko, które jest dla nas wiążące. Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej – powiedział w wywiadzie dla „Wprost” szef „Solidarności” Piotr Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdaniem Piotra Dudy sytuacja ekonomiczna w Polsce poprawia się. W jego ocenie jest to silny argument za podniesieniem płac dla pracowników sfery budżetowej.  - Jeżeli gospodarka się rozwija, jeżeli PKB wzrasta, to każdy z pracowników chce to odczuć we własnej kieszeni. Przeciętne wynagrodzenie wzrasta, ale nie odczuwają tego pracownicy budżetówki. To jest ich deprecjonowanie – przyznał.

Zobacz także

Szef „Solidarności” zapowiedział ponadto związkowe protesty w przypadku braku podwyżek dla pracowników budżetówki.  - Na pewno nie pozwolimy, żeby ten protest został upolityczniony i będziemy gonić z naszych protestów polityków opozycji, nawet jeżeli śmią przyjść gdzieś niedaleko i przyglądać się naszemu protestowi. – zapowiedział.

Piotr Duda podkreślił, że „Solidarność” będzie domagała się odwołania obecnej minister edukacji. - W imieniu związku zawodowego "Solidarność" sekretariat oświaty i wychowania wydał jednoznaczne stanowisko, które jest dla nas wiążące. Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej.

RadioZet.pl/wprost/bm

C