Zamknij

Wakacje 2018: Pierwsza prognoza pogody. Są ostrzeżenia!

Redakcja
03.06.2018 12:00

Pogoda na wakacje 2018. Są pierwsze prognozy pogody na lato 2018 opracowane przez amerykańskich synoptyków. W Polsce będziemy mogli cieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami. AccuWeather ostrzega też przed gwałtownymi burzami i niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. 

Pogoda na lato 2018
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Meteorolodzy serwisu AccuWeather przewidują, że w miarę wzrostu temperatury w lecie nastąpi wzrost zagrożenia suszą w niektórych częściach Europy Wschodniej. Gorące powietrze będzie nawiedzać różne części Europy Zachodniej i Środkowej we wszystkich letnich miesiącach. 

Pogoda na wakacje 2018

Termometry od czerwca do sierpnia będą pokazywać w całej Europie temperaturę w okolicach od 32 stopni Celsjusza do nawet 38 stopni. — Nadchodzi długo oczekiwana fala upałów, która może stworzyć niebezpieczne warunki dla młodych i starszych — powiedział Alan Reppert, starszy meteorolog portalu Accuweather.

Od czerwca do sierpnia przewiduje się silne burze z powodu zderzenia ciepłych mas powietrza występującego w całym regionie. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne mają uderzyć w Polskę, Czechy i Białoruś. Wśród zagrożonych miast AccuWeather wymienia m.in.: Pragę, Wrocław, Warszawę, Monachium, Wilno, Wiedeń, Rzym i Mińsk. Burzom towarzyszyć mają silne wiatry, grad i powodzie.

Wakacje 2018: pogoda i temperatury 

W czerwcu na północy kraju termometry pokazywać będą od 20 do 24 stopni. Dodatkowo w rejonach tych prognozuje się wystąpienie burz. Lipiec zapowiada się jeszcze cieplej! Opadów deszczu należy spodziewać się pod koniec sierpnia. 

W centralnej Polsce temperatury od czerwca do sierpnia będą oscylować w granicach 25-28 stopni. Warszawa została objęta ostrzeżeniem przed gwałtownymi burzami. 

Czerwiec na południu kraju pod znakiem burz. Termometry wskażą 25 stopni Celsjusza. W lipcu wzrost temperatur, któremu towarzyszyć będą gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Sierpień wyjątkowo słoneczny z 27 stopniami na termometrach.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 

RadioZET.pl/AccuWeather/DG