Zamknij

Pogoda na niedzielę. Łowcy Burz i IMGW ostrzegają przed burzami.

Redakcja
08.07.2018 10:47
Burza

Pogoda w niedzielę 8 lipca podzieli Polskę na dwie strefy. W przeważającej części kraju należy spodziewać się pięknej, słonecznej i ciepłej niedzieli. Na południu, wschodzie i centrum Polski synoptycy przewidują wystąpienie burz z gradem i silnego wiatru. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Jak informuje IMGW, na wschodzie i południowym wschodzie Polski zaznacza się wpływ płytkiej zatoki związanej z niżem znad Rosji. Z północnego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, nad zachodnią Polskę suche, nad wschodnią wilgotniejsze.

Burze w Polsce 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie ostrzeżeń wydał alert pierwszego stopnia dla trzech województw. Synoptycy ostrzegają przed burzami na Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce i na Podkarpaciu. 

W trakcie burz prognozuje się wystąpienie opadów deszczu do 20 mm oraz porywów wiatru do 65 km/h.

Zobacz także

Polscy Łowcy Burz w prognozie pogody na niedzielę przestrzegają przed wystąpieniem burz z gradem na południowym-wschodzie Polski. Mogą towarzyszyć im ulewne opady deszczu do 20-25 mm. Ostrzeżenie dotyczy województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Pogoda na niedzielę 

W niedzielę w województwach południowych zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm, 15 mm, a w Małopolsce i na Podkarpaciu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i gdzieniegdzie niewielki przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st.C do 26 st.C, chłodniej w kotlinach górskich i na wybrzeżu: od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/Łowcy Burz/DG