Pogoda w sobotę. Ciepło, ale deszczowo. Uwaga na burze

11.05.2019 08:16
Pogoda w sobotę. Ciepło, ale deszczowo. Uwaga na burze
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS

Pogoda w weekend nie będzie należała do stabilnych. Ponownie czeka nas sporo przelotnych opadów deszczu i burz. Będzie ciepło, od 14 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich i południowo zachodnich, słaby i umiarkowany. W czasie burz silniejszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w sobotę i niedzielę będzie kształtowana przez niż znad zachodnich Niemiec. Polska znajduje się w strefie frontu okluzji. Za frontem do kraju napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda na dziś - sobotę 11 maja 

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami duże i przelotne opady deszczu. W Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim i na wschodzie kraju po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni. Chłodniej na wybrzeżu i w kotlinach górskich od 12 do 15 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich, tylko w czasie burz w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie kraju rozpogodzenia. Na zachodzie opady deszczu, w Sudetach okresami opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Początkowo na wschodzie kraju zanikające burze. W drugiej połowie nocy i nad ranem, na wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. 

Zobacz także

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW