Zamknij

Postrzelił 21-latka. Policjant przebywa w szpitalu ze względu na stan psychiczny

18.11.2019 13:49
Policja Konin
fot. Lukasz Solski/East News

Policjant, który w miniony czwartek śmiertelnie postrzelił 21-latka w Koninie, wciąż przebywa w szpitalu – podał rzecznik wielkopolskiej policji. Funkcjonariusz jest w złym stanie psychicznym. Nie sporządził jeszcze notatki, w której ma wyjaśnić użycie broni. Jego pełnomocnik zastrzegł, że policjant może przebywać w lecznicy nawet półtora miesiąca.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Trwa śledztwo wyjaśniające kulisy tragedii w Koninie. W czwartek, 14 listopada, na jednym z osiedlu policjant postrzelił 21-letniego Adama C., który na widok patrolu rzucił się do ucieczki. Rana okazała się śmiertelna. Przez kilka dni bliscy postrzelonego demonstrowali pod komendą policji w Koninie. Skandowali wulgarne hasła, wczoraj zaatakowali pilnujących porządku mundurowych

Zobacz także

Wielkopolska policja poinformowała dziś, że policjant, który postrzelił śmiertelnie 21-latka, wciąż przebywa w szpitalu. Trafił do lecznicy ze względu na złym stan psychiczny.

Jest w służbie, natomiast fizycznie przebywa w szpitalu

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, dla PAP

Zaznaczył też, że komisja z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu nie przedstawiła jeszcze wstępnych wniosków w sprawie użycia broni przez funkcjonariusza.

Zobacz także

Oczywiście nam zależy na tym, żeby jak najszybciej uzyskać wszystkie dane, które pozwolą na sformułowanie wniosków. Tutaj jednym z ważnych elementów będzie notatka, którą każdy policjant jest zobowiązany sporządzić po użyciu broni. Natomiast dopóki on (policjant - PAP) będzie pod opieką lekarzy i będzie w szpitalu, to będziemy czekać na tę notatkę

Andrzej Borowiak, Wielkopolska Policja

Przepisy wymagają, by policjant, który użył broni, sporządził notatkę służbową opisującą okoliczności zdarzenia. Problem w tym, że ustawa nie wskazuje do kiedy może to zrobić.

Zobacz także

Policja przekonywała, że funkcjonariusz był uprawniony do użycia broni. Dziś PAP podała, powołując się na źródła bliskie śledztwu, że przy zmarłym 21-latku znaleziono substancję będącą pochodną metamfetaminy.

Pełnomocnik policjanta: Może przebywać w szpitalu nawet półtora miesiąca

W sprawie wypowiedział się pełnomocnik policjanta, Michał Wójcik. W rozmowie z PAP przyznał, że jego klient przebywa w jednym ze szpitali w Wielkopolsce.

Obserwacja psychiatryczna policjanta, który w czwartek śmiertelnie postrzelił 21-latka w Koninie, może potrwać miesiąc – poinformował w poniedziałek PAP pełnomocnik funkcjonariusza

Michał Wójcik, pełnomocnik policjanta, dla PAP

Transportem medycznym przewieziono go do szpitala psychiatrycznego.

RadioZET.pl/PAP