Policjant śmiertelnie postrzelił kibica na boisku. Sprawa umorzona

Redakcja
05.04.2017 12:09
Policjant śmiertelnie postrzelił kibica na boisku. Sprawa umorzona
fot. Youtube

Podczas stadionowej awantury na meczu w Knurowie w maju 2015 r. policjant śmiertelnie postrzelił w szyję pijanego 27-latka. Ten wykrwawił się i zmarł. Prowadzone śledztwo pod kątem niedopełnienia obowiązków przez mundurowych właśnie zostało umorzone.

Podczas meczu Concordii Knurów z Ruchem Radzionków kibic miejscowej drużyny wbiegł na boisko. - Był w grupie osób, które weszły na murawę i dążyły do konfrontacji z kibicami drużyny przyjezdnej – relacjonowali miejscowi policjanci. Dawid D. został postrzelony z broni gładkolufowej w szyję, po czym wykrwawił się i zmarł tuż po przewiezieniu do szpitala.

Po tragedii w Knurowie, mimo apeli o zachowanie spokoju, kilkakrotnie dochodziło do zamieszek. Miejscowi kibice atakowali komisariaty i policjantów używając kamieni i butelek z łatwopalnym płynem. Śledczy uznali, że użycie broni przez policjantów było uzasadnione, a zagrożenie życia i zdrowia zarówno funkcjonariuszy, jak i kibiców - "realne i bezpośrednie". Prokuratura ustaliła też, że pocisk trafił w szyję mężczyzny, ponieważ ten się pochylił. Kibic był pod wpływem alkoholu. Z decyzją o umorzeniu nie zgadza się rodzina 27-latka. Wyrok jest prawomocny.

RadioZET.pl/PAP/strz