Zamknij

Andrzej Duda chwali policjantów. "Każdemu funkcjonariuszowi należy się szacunek"

21.07.2021 15:00
Andrzej Duda
fot. TVP Info

Andrzej Duda podziękował policjantom za doskonałą służbę oraz podkreślił, że należy się im za to szacunek. Centralne obchody Święta Policji odbyły się w środę na dziedzińcu Belwederu w Warszawie.

Centralne uroczystości Święta Policji rozpoczęły się w środę o godzinie 12 na dziedzińcu Belwederu w Warszawie. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz parlamentarzyści i przedstawiciele zaprzyjaźnionych formacji. Obchodzone 24 lipca Święto Policji zostało ustanowione w 1995 roku i przypada w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej.

Andrzej Duda do policjantów: Każdemu funkcjonariuszowi należy się szacunek

Andrzej Duda, dziękując policjantom za ich służbę, stwierdził, że funkcjonariusze spełniają wyjątkową i niezwykle ważną rolę, stojąc na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. - Służąc narodowi i Rzeczypospolitej, także ryzykując życie - dodał. 

- Proszę, żebyście moje wyrazy szacunku przekazali swoim najbliższym. Oni zawsze czekają na wasz powrót ze służby. Życzę wszystkim państwu, żebyście zawsze wracali i żeby zawsze ktoś na was z radością i uśmiechem czekał; żeby nawet wtedy, kiedy ryzykujecie, kończyła się ona szczęśliwie - oznajmił.

Prezydent podkreślił, że każdemu funkcjonariuszowi policji należy się szacunek za służbę, którą wykonuje.

Witek: Przy polskiej policji czujemy się bezpieczni

Marszałek Sejmu przypomniała w swym przemówieniu, że dwa lata temu obchodzono jubileusz, którym polska policja wkroczyła w drugie stulecie. - Wszyscy wtedy podkreślaliśmy, jak wielką rolę odgrywa polska policja - mówiła.

- Minęły dwa lata, czy coś się zmieniło? Policjanci się nie zmienili. Są jednakowo dobrze wyszkoleni, spełniają swoją służbę w sposób niezwykle odpowiedzialny, wypełniając rotę przysięgi, jaką dzisiaj mogliśmy znowu usłyszeć - stwierdziła. 

- Przy polskiej policji czujemy się bezpieczni i wiemy, że wtedy, kiedy jest zagrożenie nie jesteśmy sami, że jest ktoś, kto nad nami czuwa - dodała Elżbieta Witek.

RadioZET.pl/PAP

C