Petycja w sprawie zakazu Marszu Równości w Gnieźnie. Skandaliczne słowa radnego PiS

04.04.2019 19:42
Petycja w sprawie zakazu Marszu Równości w Gnieźnie. Skandaliczne słowa radnego PiS
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

– Sam homoseksualizm jest wielkim kłamstwem – taką teorię wysnuł w styczniu w rozmowie z portalem naszemiasto.pl gnieźnieński radny PiS, Paweł Kamiński. Były kandydat na prezydenta Gniezna protestuje przeciwko Marszowi Równości, który w kwietniu po raz pierwszy w historii przejdzie ulicami tego miasta. Wraz ze środowiskami prawicowymi złożył w tej sprawie petycję do władz miasta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszy w historii Marsz Równości w Gnieźnie planowany jest na 13 kwietnia – trasa przemarszu ma zaczynać się z rynku. Następnie uczestnicy będą przemieszczali się ulicami Farną, Warszawską, Mickiewicza, Mieszka I, Dworcową, Lecha, Jana III Sobieskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego, Łubieńskiego i Chrobrego, by wrócić na główny rynek.

Organizacje katolickie i Młodzież Wszechpolska skierowały list do prezydenta Gniezna nawołujący do zakazania marszu. Pod pismem podpisał się radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kamiński.

Zdaniem radnego PiS homoseksualizm „nie ma potwierdzenia naukowego”

Polityk już wcześniej wypowiadał się na temat homoseksualizmu, twierdząc, że Marsz Równości „ma na celu promowanie homoseksualizmu, środowisk LGBT”.

Zobacz także

– Równy może być metr metrowi, sekunda sekundzie, ale nigdy nie będzie równy człowiek człowiekowi. Całe to wydarzenie jest zbudowane na kłamstwie, podobnie jak wielkim kłamstwem jest sam homoseksualizm, który nie ma potwierdzenia naukowego, bo przecież nie udowodniono istnienia genu za to odpowiedzialnego – uważa polityk PiS.

Zobacz także

Homofobiczne banery. Sprawę zgłoszono na policję

To jednak niejedyny przykład bulwersującego zachowania przeciwników marszu w Gnieźnie. Po mieście porusza się samochód ciągnący przyczepę z ogromnym banerem z homofobicznymi hasłami. „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki – masturbacji, 6-latki – wyrażania zgody na seks, 9-latki – pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu” – napisano na plakacie.

Zobacz także

Sprawa została już zgłoszona na policję. Jak potwierdził w rozmowie z poznańską „Gazetą Wyborczą” rzecznik prasowy Marszu Równości w Gnieźnie Maciej Januchowski, „złożyliśmy na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 212 Kodeksu karnego mówiącego o zniesławieniu”.

– Liczymy na szybką reakcję – dodawał.

RadioZET/Facebook/OMZRiK/poznan.wyborcza.pl