Zamknij

Pisał o fizycznej eliminacji Kaczyńskiego. Były polityk Nowoczesnej zatrzymany

11.05.2020 10:16
Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Kamil Kurosz, były polityk Nowoczesnej, został zatrzymany przez policję w związku z obraźliwymi wpisami na Twitterze. Mężczyzna pisał m.in. że jest gotowy do fizycznej eliminacji Jarosława Kaczyńskiego.

Kamil Kurosz został zatrzymany przez policję w poniedziałek rano. Chodzi o szereg obraźliwych wpisów na Twitterze, w których miał on sugerować fizyczną eliminację prezesa PiS. Konto Kurosza, na którym pojawiały się wpisy, zostało skasowane.

"Dziś ten pan został przez @PolskaPolicja zatrzymany o 7 rano. Jedzie do prokuratury w Rzeszowie. Usłyszy zarzuty" - napisał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, zamieszczającej jednocześnie zdjęcia niektórych wpisów Kurosza.

Były polityk Nowoczesnej: "unicestwić pisowską zarazę"

"Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch***ka" - czytamy w jednym z wpisów Kurosza.

To jednak nie wszystko. W innym miejscu mężczyzna pisał: "Już za późno na litość. Trzeba tę pisowską zarazę unicestwić. Fizycznie". Były polityk Nowoczesnej pisał też o "potrzebie zagazowania senatorów PiS".

Zobacz także

Wpisy Kamila Kurosza. Firma odcina się od swojego pracownika

Od wpisów Kurosza odcięła się firma, w której obecnie jest zatrudniony. "Informujemy, że nie identyfikujemy się z prywatnymi treściami prezentowanymi na profilu Kamila Kurosza. Jako firma, stanowczo potępiamy mowę nienawiści i jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni obecną sytuacją. Podjęliśmy natychmiastowe kroki prawne względem naszego pracownika" - napisało na Facebooku Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej DAS.

Zobacz także

O złożeniu zawiadomienia do prokuratury w związku z wpisami Kurosza poinformował już w niedzielę europoseł PiS Dominik Tarczyński. – To nawoływanie do morderstwa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, do gazowania senatorów PiS. Takie postawy będą piętnowane, on musi ponieść za to odpowiedzialność. To jest mowa nazistów, to skandal – poinformował.

Kamil Kurosz startował w 2015 roku do parlamentu z list Nowoczesnej. Na Twitterze pisał o sobie, że jest "prawnikiem, liberałem, demokratą".

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ TVP Info