Zamknij

Nauka zdalna w szkołach jednak skrócona? Czarnek mówi o przyspieszonym powrocie do szkół

04.02.2022 11:23
szkoła
fot. Karol Porwich/East News

Minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział na konferencji prasowej w piątek, że "mamy do czynienia ze spadkiem liczby zakażeń tydzień do tygodnia". W rezultacie "rodzi się szansa na podjęcie decyzji o szybszym powrocie do szkół". Szef MEiN podał jednak warunki. 

Piąta fala koronawirusa spowodowała, że uczniowie szkół średnich i klas V-VIII w podstawówkach do 27 lutego zostali skierowani do nauki zdalnej. W piątek na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim minister edukacji był pytany w Nowej Sarzynie (woj. podkarpackie) o powrót do szkół.

Przemysław Czarnek odpowiedział: - Dziś (w piątek - przyp. red.) między innymi o tym rozmawialiśmy na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, analizując najnowsze dane. Mamy do czynienia ze spadkiem liczby zakażeń tydzień do tygodnia.

Nauka zdalna do końca ferii. Minister Czarnek o możliwych zmianach

- Jak będzie w przyszły tygodniu? Będziemy to poddawać szczegółowej analizie, ale już dziś rozmawialiśmy, że jeśli ten trend by się utrzymał – przynajmniej w stosunku do tych pięciu województw, które skończyły ferie w styczniu i które miałyby najdłuższą naukę zdalną, bo przez cały okres lutego, ale także do tych województw, które miały ferie na przełomie stycznia i lutego – to rodzi się szansa o podjęciu decyzji o szybszym powrocie do szkół – powiedział Czarnek.

- Kiedy i jak? Będziemy jeszcze o tym informować, bo to będzie jeszcze zależało od tego, jak się ta pandemia będzie rozwijać albo na szczęście zwijać w przyszłym tygodniu. Na razie mamy pozytywne trendy i jeśli one się utrzymają, taka decyzja o szybszym powrocie do szkoły niż na koniec lutego jest możliwa – dodał szef MEiN.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas V-VIII podstawówek oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przeszli na naukę zdalną do końca ferii zimowych – do 27 lutego. Naukę stacjonarną mają kontynuować uczniowie klas od I-IV i uczniowie zerówek.

RadioZET.pl/PAP - Agata Zbieg, Wojciech Huk

C