Flagi UE wracają do Senatu. „Taki mały gest”

13.11.2019 13:27
Tomasz Grodzki
fot. Radio ZET

Od odmowy przeprowadzki do rządowej willi oraz przywrócenia flag Unii Europejskiej w izbie wyższej parlamentu rozpoczął swoją pracę nowy marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Dzisiejszy Gość Radia ZET zapewnił, że rządzony przez opozycję Senat nie będzie celowo opóźniał prac państwa. „To nie będzie opóźnianie ani obstrukcja tylko normalna praca legislacyjna” – zapewnił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Senat przykuwa szczególną uwagę polityków, dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych życiem publicznym wyborców. Nowo wybrany marszałek gościł dziś o poranku w Radiu ZET, gdzie opowiedział o pierwszych poczynionych zmianach.

Zobacz także

Chciałbym, aby prawo było uchwalane raz, a dobrze, by wracało do Sejmu lub szło do podpisu pana prezydenta bez konieczności wprowadzania później poprawek.

Tomasz Grodzki, marszałek Senatu

Grodzki zapowiedział też, że nie planuje korzystać z przysługującej mu rządowej willi. Jego poprzednik Stanisław Karczewski mieszkał w willi przy ul. Parkowej.

Zobacz także

Być może zmienię pokój na trochę większy, bo pewnie przybędzie papierów i oczekuję, że rodzina będzie mnie czasami odwiedzać, więc chciałbym mieć nieco więcej przestrzeni. Willa jest kosztowna i nie wydaje się potrzebna.

T. Grodzki

Flagi UE wracają do Senatu. „Jesteśmy europejską rodziną”

Istotną i symboliczną zmianą jest powrót flag unijnych do Senatu. Decyzją nowego marszałka pojawiły się w izbie wyższej już dzień po jego wyborze. 

Chciałbym, abyśmy wykonali taki drobny gest, bo jesteśmy członkami rodziny europejskiej. Całkowicie suwerennym, potężnym państwem ze wspaniałym narodem o ogromnym potencjale i energii.

T. Grodzki, w Gościu Radia ZET

Radio ZET/Anna Józefowicz