Zamknij

Młodzież coraz bardziej sympatyzuje z PiS? Nowy, zaskakujący sondaż

26.09.2019 07:58
Młodzież coraz bardziej sympatyzuje z PiS? Nowy, zaskakujący sondaż
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” PiS otrzymałby 45 procent głosów wyborców, Koalicja Obywatelska – 26 procent, a Lewica – 14 procent. Najbardziej zaskakuje jednak fakt, że coraz więcej młodych ludzi deklaruje poparcie dla partii obecnie rządzącej. W wyszczególnionej grupie wiekowej 18-24 lat aż połowa respondentów opowiedziała się za polityką obecnego rządu!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Do wyborów parlamentarnych zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, kampania wyborcza wkracza w finałową fazę. Tymczasem obecnie wygląda na to, że opozycja może ponieść sromotną klęskę, a triumfować będzie Prawo i Sprawiedliwość, które ma olbrzymie szanse, by znów stanąć u władzy. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla »Super Expressu«” – pisze w czwartek gazeta.

Zobacz także

Według sondażu na PiS/Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 45 procent wyborców, na Koalicję Obywatelską 26 procent, Lewicę – 14 procent, PSL – 7 procent, a na Konfederację 5 procent wyborców.

Młodzi przekonują się do PiS?

Szczególną uwagę zwraca fakt, że – jak wynika z sondażu Pollster – coraz więcej młodych ludzi przekonuje się do polityki obecnego rządu. Badanie zostało przeprowadzone również na zawężonej grupie respondentów w wieku od 18 do 24 lat. Rezultaty są zaskakujące.

Zobacz także

„Prawo i Sprawiedliwość nie jest już partią atrakcyjną tylko dla starszych! Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster na zlecenie »Super Expressu«, już połowa młodych Polaków poniżej 24. roku życia chce oddać swój głos na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego” – twierdzi dziennik.

Zobacz także

Wygląda to następująco: Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 50 procent badanych w wieku 18- 24 l. Na Koalicję Obywatelską z kolei chce głosować 16 procent ankietowanych, będących w tym przedziale wiekowym, a oddanie głosu na Lewicę deklaruje 17 procent ludzi w wieku 18-24 l. Na Koalicję Polską zagłosuje 3 procent respondentów w wieku 18-24 l., a na Konfederację – 10 procent. 4 procent badanych poniżej 24.roku życia wybrało inne komitety.

Zobacz także

 „Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 24-25 września 2019 roku na próbie 1101 dorosłych Polaków” – czytamy.

 

RadioZET.pl/PAP/Super Express