Zamknij

Jarosław Kaczyński premierem? Sondaż mówi wiele

04.07.2019 07:38
Jarosław Kaczyński premierem? Sondaż mówi wiele
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W PiS uważają, że Jarosław Kaczyński byłby sprawnym premierem, jeśli partia wygra jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Polacy są jednak innego zdania – wynika z najnowszego sondażu dla „Super Expressu”. Niemal trzech na pięciu ankietowanych nie widzi Kaczyńskiego z teką premiera.

PiS wyraźnie przoduje w sondażach wyborczych. Nic dziwnego, że w dyskusjach publicznych padają rozważania na temat możliwej kontynuacji rządów przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS ma niezwykle mocną pozycję w swojej partii. Jak pisze dziś „Super Express”, ważni politycy tej partii uważają wręcz, że Kaczyński mógłby rządzić krajem nie z pozycji „szeregowego posła”, a… premiera.

Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został premierem. Wszystko zależy jednak od sytuacji politycznej na jesieni. Na pewno prezes PiS byłby świetnym szefem rządu.

Adam Bielan, b. wicemarszałek Sejmu, dla „Super Expressu”

Podobnego zdania jest Ryszard Czarnecki. W rozmowie z „SE” przekonuje jednak, że na ten moment ważniejsze jest wygranie wyborów.

Jarosław Kaczyński byłby bardzo dobrym premierem. Ale najpierw wygrajmy wybory.

mówi europoseł z PiS

Polacy mają w tej kwestii jednak inne zdanie. Z sondażu Instytutu Badań Pollster wynika, że Kaczyńskiego z teką premiera widzi jedynie 23 proc. ankietowanych. Grubo ponad połowa (57 proc.) jest temu przeciwna. Zdania w sprawie nie miał co piąty badany.

Zobacz także

Sondaż przeprowadzono na próbie ponad tysiąca Polaków pod koniec czerwca.

RadioZET.pl/Super Express