Zamknij

Kaczyński ostro o opozycji. O walce z lewactwem i zamachu na wolność

03.10.2019 18:00
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

O walce z opozycyjnym „lewactwem”, które zagraża władzy PiS i wolności mówił dziś w Kaliszu prezes tej partii, Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński nie zwalnia tempa. Znów postawił na bezkompromisowy przekaz na przedwyborczej konwencji.

Lider PiS przekonywał dziś w Kaliszu, że 13 października wyborcy zdecydują „czy nasza tradycja wolnościowa będzie podtrzymana i umocniona”. Powołał się na sondaże, dające wyraźne zwycięstwo PiS. Nie obyło się jednak bez groźby zwycięstwa opozycji.

Zobacz także

Polacy zdecydują, czy nasza piękna, wspaniała tradycja wolnościowa będzie podtrzymana i umocniona czy znów się zawali, jak to zwykle bywało, z ręki lewicy, a właściwie lewactwa. Nasi konkurenci na to lewactwo najwyraźniej postawili

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Zdaniem Kaczyńskiego opozycja dokonuje dziś „wielkiego ataku na wolność". Przywołał w tym miejscu poparcie dla marszy równości, których zwolennicy ograniczają wolność krytyki innym.

Zobacz także

W tej chwili mamy do czynienia z zamachem na wolność. Pamiętajcie, że ci wszyscy przebierańcy, którzy maszerują po polskich ulicach, pod mocną ochroną policji, to ludzie, którzy żądają, by nasza wolność została ograniczona, byśmy nie mieli prawa tego krytykować

J. Kaczyński

Prezes PiS mówił też o potrzebie silniejszego zaakcentowania roli rodziny, tej złożonej z mężczyzny, kobiety i ich dzieci. Zaakcentował nawet zmianę konstytucji, w której - jego zdaniem - powinno się wzmocnić pozycję rodziny.

Rodzina jest u nas normą konstytucyjną. Ta normą konstytucyjna powinna trwać. Jeśli uda nam się zmienić konstytucję, umocnimy w niej rodzinę

prezes PiS, konwencja w Kaliszu

Już dziś, 3 października, w Radiu ZET, na naszym Facebooku i na www.radiozet.pl debata wyborcza. Słuchaj i oglądaj na żywo od godziny 21.

RadioZET.pl/PAP