Zamknij

Żałoba po pożarze hospicjum. Nowe zdjęcia z miejsca tragedii

06.01.2020 11:03

Tragiczny pożar hospicjum w Chojnicach. Burmistrz miasta Arseniusz Finster zapowiedział, że w związku z pożarem ogłosi dwudniową żałobę w mieście. Ma ona potrwać do środy wieczorem. W Chojnicach zginęły cztery osoby. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar w hospicjum w Chojnicach wybuchł około godziny 3.10. W wyniku pożaru cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitala, w tym policjant, który brał udział w ewakuacji. Funkcjonariusz zatruł się tlenkiem węgla. 17 osób zostało przewiezionych do szpitala w Chojnicach, a 5 - do szpitala w Człuchowie.

Żałoba w Chojnicach 

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zapowiedział, że w związku z pożarem w hospicjum ogłosi dwudniową żałobę w mieście. Ma ona potrwać do środy wieczorem. Burmistrz odwołał również wszystkie imprezy w mieście, włącznie z koncertami noworocznymi. 

Jak mówił, skontaktował się z rodzinami wszystkich 24 osób, które w czasie wybuchu pożaru znajdowały się w budynku hospicjum przy ul. Strzeleckiej w Chojnicach.

Informowałem ich, w jakim szpitalu znajdują się ich krewni - w Chojnicach czy w Człuchowie, i na jakim oddziale przebywają

dodał Arseniusz Finster

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach wciąż trwa posiedzenie z udziałem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP